Czy warto inwestować w szklany czajnik do gotowania wody?

czajnik do gotowania wody

Czajnik jest jednym z tych elementów kuchennego wyposażenia, bez którego nie może się obejść żadne mieszkanie. Może być wykonany z różnych materiałów. Obok popularnych modeli plastikowych i metalowych coraz większą popularnością cieszą się szklane czajniki do gotowania wody, które mogą pochwalić się zarówno walorami estetycznymi, jak i użytkowymi. Poznaj najważniejsze zalety czajników ze szkła.

Piękna ozdoba kuchni

Jeśli chcesz, żeby Twój czajnik przykuwał wzrok, model szklany to idealny wybór. Będzie przyjemnym widokiem zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich gości, którzy z pewnością go nie przeoczą i nie omieszkają skomplementować. Szkło jest materiałem uniwersalnym i ponadczasowym, który nigdy nie wychodzi z mody. Dzięki temu wykonany z niego czajnik będzie pasował do kuchni urządzonej w każdym stylu: zarówno klasycznym, gdzie nie będzie wyglądał jak z innej bajki w zestawieniu z pozostałymi elementami wyposażenia, jak i nowoczesnym, gdzie będzie pasować do prostych form.

Bezpieczne gotowanie wody

Wygląd wyglądem, ale żeby czajnik był nie tylko ozdobą, musi mieć odpowiednie właściwości użytkowe. Na szczęście również i pod tym względem czajnik ze szkła nie ma się czego wstydzić. Szklany korpus nie wpływa na zmianę ani smaku, ani zapachu gotowanej wody. Zagotowana woda jest całkowicie neutralna, dzięki czemu zaparzone w niej napoje zawsze smakują doskonale – tłumaczy pracownik sklepu Porcelana24, w którego ofercie znajduje się szeroki wybór szklanych czajników. Co więcej, czajnik ze szkła, w przeciwieństwie do plastikowego, nie zawiera w sobie żadnych toksycznych materiałów ani metali ciężkich, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Czajniki produkowane ze szkła mogą wydawać się delikatne i kruche, ale nic bardziej mylnego. Zastosowanie żaroodpornego szkła borokrzemowego sprawia, że nie pękają nawet w bardzo wysokiej temperaturze. Można w nich gotować wodę zarówno na gazie, jak i na kuchence indukcyjnej – w tym drugim przypadku trzeba się jednak najpierw zaopatrzyć w specjalną nakładkę. Szklane czajniki do gotowania wody można także przechowywać w lodówce oraz myć w zmywarce. Ich dodatkową zaletą jest niska waga w porównaniu z modelami metalowymi.

Podgrzewacz na świeczkę tealight świetnym akcesorium do czajnika szklanego

Jeśli lubisz rozkoszować się herbatą przez długi czas lub planujesz zaprosić gości i chcesz, aby przygotowany napój był przyjemnie ciepły przez całe spotkanie, zainteresuj się podgrzewaczem na świeczkę typu tealight. To proste akcesorium pozwoli Ci utrzymać herbatę w optymalnej temperaturze przez wiele godzin. Wystarczy, że do podgrzewacza umieszczonego bezpośrednio pod czajnikiem włożysz świeczkę, a jego wnętrze nie będzie tracić ciepła. Poza tym podgrzewacze, dostępne w szerokim wyborze wzorów i kolorów, mogą być ozdobą samą w sobie.