Drewniane meble w naszych wnętrzach

drewniane meble

Czy warto zainwestować w drewniane meble? Bez wątpienia. Są wytrzymałe, ekologiczne, klimatyczne i coraz częściej są w kręgu zainteresowań milionów Polaków. Poza tym są trwałe, to znaczy, że wytrzymają z nami tyle, ile będziemy potrzebowali a nawet więcej. A jeżeli będziemy o nie dbali, skorzystają na tym nasze dzieci. Jeżeli oczywiście będą zainteresowane meblami po swoich rodzicach. Odpowiednia pielęgnacja zapewnia im – można by powiedzieć – długowieczność.

Ale pytanie, jakie zadajemy w tym artykule, kierujemy raczej do osób, które się nad tym zastanawiają. Bo – najczęściej w trakcie gruntownych remontów lub odświeżania mieszkania – zastanawiamy się czy czegoś by nie zmienić w naszym otoczeniu. Czy wówczas drewniane meble są w kręgu naszych zainteresowań? Oczywiście dużo zależy od tego, czy cenimy sobie pewną nutę elegancji i sznyt długowieczności. Czy raczej wolimy nowoczesne wystroje, gładkie, nie rzucające się w oczy, nie zbierające kurzu i niewymagające zbyt dużej opieki.

Drewniane meble w stylach wnętrzarskich

To wszystko zależy od tego, czy jesteśmy gotowi rozejrzeć się i sprawdzić, czy nowoczesność w jakikolwiek sposób kłóci się z drewnem. Otóż drewniane meble same w sobie, bez kontekstu, mogą na pierwszy rzut oka kojarzyć się nam z zamierzchłą już epoką, z pewną konserwatywną ideą. Ale rzecz polega na tym, że mamy tyle stylów wnętrzarskich, że jeżeli tylko się tym interesujemy, nasze drewniane wyposażenie spokojnie znajdzie sobie tam miejsce. I to przy każdym wyborze. Czy będzie to styl rustykalny, skandynawski, glamour, vintage, a nawet boho. Wszędzie tam jest miejsce na elementy mniejsze lub większe z drewna.

Większość naszych wnętrz

Faktem jest, że nie każdy interesuje się stylami wnętrz i nie każdy musi mieć pojęcie o tym, jak tutaj zaprojektować swoje mieszkanie, aby przypominało ono określony styl. To prawda. Większość naszych wnętrz powstaje intuicyjnie. Nawet nie wiedząc o tym, powstają za naszą sprawą style, które mniej lub bardziej przypominają te z wnętrzarskich, projektowych magazynów. Najczęściej staramy się, żeby było wygodnie, w miarę przejrzyście, żeby zachowane były ciągi, po których z łatwością będziemy w stanie się poruszać.

Co zmienić w naszym otoczeniu

Dlatego najczęściej, kiedy zadajemy sobie pytanie, czy coś zmienić w naszym otoczeniu, mamy na myśli właśnie tego rodzaju wnętrza. Nasze, przez nas pomyślane, w których dobrze się czujemy. Meble drewniane nawet tutaj nas nie zawiodą, jeżeli zdecydujemy się na ich wybór. Biurko, regał na książki, szafka pod lampkę nocną – to nie wszystkie rozwiązania, bo jest ich znacznie więcej, które w sposób zdecydowany odmienią nasze mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *