Geometryczny akcent w Twoim domu – płytki heksagonalne

płytki heksagonalne

Są takie trendy wnętrzarskie i materiały wykończeniowe, które nie tylko nie przemijają, ale są nieustannie bardzo modne. Wystarczy spojrzeć na płytki heksagonalne.

Obecność geometrycznych kształtów jest szczególnie istotna w stylu nowoczesnym. Nie znaczy to jednak, że nie mogą przewijać się w innych wystrojach. Płytki heksagonalne znajdą swoje zastosowanie nie tylko w aranżacjach nowoczesnych. Dzięki nim można stworzyć ciekawy efekt we wnętrzach industrialnych, skandynawskich, glamour.

W czym tkwi fenomen heksagonów?

Swoje piękno zawdzięczają designerskiemu kształtowi. Zwykłe płytki mają kształt kwadratu lub prostokąta. W tym przypadku płytki mają sześć krawędzi i wizualnie po ułożeniu przypominają plaster miodu. Taka propozycja dodaje charakteru całemu wnętrzu, odświeża je i podkreśla elegancję. Po wejściu do pomieszczenia spojrzenia nie będą skupiały się na obrazach, meblach, czy dekoracjach, a na przestrzeniach często pomijanych – ścianie lub podłodze. Wszystko zależy od tego, gdzie ułożymy płytki heksagon.

Decydując się na płytki ceramiczne, powinniśmy wziąć pod uwagę takie wzory, które z jednej strony są uniwersalne i będą modne za kilka lat. Z drugiej strony musimy się zdecydować na coś, co nam się podoba i nie znudzi za jakiś czas. W przypadku płytek heksagonalnych takiego ryzyka nie ma. Są ponadczasowe, a przy tym ich forma jest nietuzinkowa i zawsze będzie interesująca.

Płytki nie zawsze ułożone tak samo

Niewątpliwą zaletą płytek heksagonalnych jest to, że można je ułożyć w przeróżny sposób. Dzięki temu każde wnętrze będzie wyglądać zupełnie inaczej. Pierwszą propozycją jest montaż jednokolorowych płytek na podłodze lub ścianie. Heksagony są w całej gamie kolorystycznej, jednak największą popularnością cieszą się płytki czarne i białe. Szczególnie ciekawie będą wyglądać, kiedy fugi będą w kontrastującym kolorze, tzn. że płytki białe powinny mieć wykończenie czarne, a czarne płytki białe.

Z pomocą heksagonów bardzo łatwo możemy na podłodze lub ścianie stworzyć wrażenie efektu 3D. Wystarczy, że zdecydujemy się na zestaw złożony z płytek w różnych odcieniach. Po ułożeniu powierzchnia nie będzie wyglądać płasko.

Innym sposobem na ułożenie na ścianie jest stopniowe rozluźnianie się wzoru. Najpierw płytki są ułożone jedna obok drugiej, a następnie pojawiają się między nimi coraz większe przerwy, jakby się odrywały od całości. Na końcu przechodzą w gładką ścianę. Tak wykończona ściana wygląda spektakularnie!

Gdzie sprawdzą się heksagony?

Płytki heksagonalne możemy ułożyć właściwie wszędzie, gdzie mamy na to ochotę. Świetnie wyglądają w łazience, kuchni, przedpokoju, salonie, jadalnie. Są tym bardziej warte uwagi, że uzyskamy oryginalny efekt, nie tylko wtedy, kiedy będą na podłodze. Jak już było wcześniej, dobrze wyglądają także na ścianie i z powodzeniem mogą zastąpić na przykład obrazy za kanapą w salonie. Chociaż heksagony są ciekawe i oryginalne, nie są jedynymi wzorami, które odbiegają pod względem kształtu od tradycyjnego wzornictwa. Jeśli chcesz poznać inne nietuzinkowe propozycje, sprawdź także płytki arabeski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *