Meble w stylu vintage do sypialni i salonu

meble w stylu Vintage

Meble w stylu vintage to meble z historią, które wykonane są z drewna, a drewno pozyskane jest ze starych, indonezyjskich łodzi rybackich.

  1. Co oznacza vintage?
  2. Gdzie zaopatrywać się w meble vintage do sypialni?
  3. Gdzie można zamawiać meble do salonu?

Co oznacza vintage?

Styl vintage jest zamiłowaniem do rzeczy starych, ale nie antyków, tylko klasycznego designu, historii którą meble w sobie kryją. Słowo vintage posiada swoje korzenie w Anglii, gdzie było związane z winem i oznaczało jego dobry rocznik. Vintage nie określa konkretnej epoki, niemniej jednak jego miłośnicy nie sięgają dalej niż do czasów wiktoriańskich. Najczęściej jednak interesuje ich wzornictwo początku XX wieku.

Gdzie zaopatrywać się w meble vintage do sypialni?

Sypialnia to miejsce, gdzie chcemy odetchnąć po trudach całego dnia. Szukamy więc mebli, które będą cieszyły oko, zarazem będąc oryginalnymi. Ekologia jest nam coraz bliższa, szukamy więc rozwiązań takich jak meble sypialniane z naturalnego drewna. Jedną z propozycji firmy Deloti są meble sypialniane z materiałem pozyskiwanym ze starych, indonezyjskich łodzi rybackich. Meble w stylu vintage posiadają duszę, przenosząc nas do zupełnie innej rzeczywistości. Kolekcja Bedroom jest dla wymagających klientów, a w swej ofercie do wyboru jest łóżko, zagłówek łóżka, szafka nocna z jedną bądź dwiema szufladami, oraz szafa z przesuwanymi drzwiami i lustrem. Meble sypialniane Bedroom są nie tylko urokliwe, ale również funkcjonalne. Dzięki nim zyskuje się modną i przytulnie wyposażoną sypialnię.

Gdzie zamawiać meble do salonu?

Coraz częściej do salonu wybieramy eklektyczne meble, czyli takie w których swobodnie splatają się wpływy różnych stylów. W firmie Deloti mamy możliwość zakupu eklektycznych mebli z serii Safran oraz kolekcji New Age.

Kolekcja Safran to stoły i stoliki kawowe, które są  połączeniem trzech rodzajów drewna. Dochodzi do tego czarna rama, świetnie współgrającą z otoczeniem, tworząc mebel w stylu nowoczesnym. Eklektyczne blaty różnią się zarówno fakturą, jak i kolorem. Nie ma dwóch takich samych stołów.

Kolekcja New Age to połączenie podwójnej metalowej ramy z czarnym drewnem mindi odzyskanym ze starych łodzi rybackich. Meble posiadają unikalne zadrapania i nierówności, co nadaje im wyjątkowego wyglądu mebli z duszą. W skład kolekcji wchodzą przepiękne komody w różnych konfiguracjach oraz stolik z półką. Komody są pojemne, pomieszczą wiele przedmiotów, na ich blatach pięknie wyeksponujemy posiadane książki, a designerski stół z wygodną półką zachwyci nas oraz naszych znajomych.

Takie właśnie meble w stylu vintage możemy zakupić w firmie Deloti, która z pasji zajęła się ich sprzedażą, dając nam możliwość w sposób ciekawy zaaranżowania naszych pomieszczeń.