Najczęstsze problemy przy przeprowadzce mieszkania

przeprowadzka

Przeprowadzka do nowego mieszkania to emocjonująca przygoda… i w wielu przypadkach również poważne wyzwanie pod względem logistycznym. Goniący czas, zaburzenie codziennego porządku i masa zadań do wykonania napędzają stres – a w stresie łatwo o błędy, które może nie powstrzymają nas w przeprowadzeniu się, ale mogą znacząco uprzykrzyć życie. Jakich błędów powinniśmy się wystrzegać, by mieć pewność, że przeprowadzka odbędzie się szybko i sprawnie?

Działanie na ostatnią chwilę

To zdecydowanie najpoważniejszy błąd, jaki możemy popełnić. Odkładając wykonanie pewnych czynności nie ułatwiamy sobie życia – w końcu ich i tak będziemy musieli je wykonać, jeśli jednak zabierzemy się za to zbyt późno, zużyjemy na to po prosty znacznie więcej energii. Dlatego jeśli wiemy, kiedy chcemy przenieść się do nowego mieszkania, powinniśmy zacząć przygotowania do tego dnia odpowiednio wcześniej. Jak wcześnie? To już zależy od tego, jak dużo rzeczy musimy przygotować – czy przeprowadzamy się z całą wyposażeniem dotychczasowego mieszkania, czy może po prostu zabieramy swoje prywatne rzeczy i ewentualnie kilka gabarytów. Generalnie: im przeprowadzka większa, tym wcześniej powinniśmy się nią zająć.

Transport gabarytów

Jeśli przeprowadzamy się wraz z gabarytami, dużym błędem będzie przewożenie ich na własną rękę. Po pierwsze – o ile nie posiadamy odpowiednio dużego samochodu transportowego, wielokrotne kursowanie w dwie strony w celu przewiezienia wszystkich rzeczy zajmie nam zdecydowanie zbyt dużo czasu i pochłonie mnóstwo energii oraz pieniędzy. Po drugie – nawet jeśli dysponujemy adekwatnym środkiem transportu, samo przeniesienie mebli może okazać się zadaniem przekraczającym nasze siły. Nosząc ciężkie meble czy telewizory nie tylko narażamy własne zdrowie, ale również uszkodzenie ich samych. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o skorzystaniu z usług profesjonalnych ekip przeprowadzkowych, takich jak firma Global Service. Duże doświadczenie w przeprowadzkach oraz dostęp do odpowiedniego sprzętu dają nam gwarancję sprawnego i, co najważniejsze, bezpiecznego transportu dla naszych sprzętów.

Nieodpowiedni system

Przygotowanie się do przeprowadzki nie wydaje się trudne – wystarczy przecież tylko spakować wszystkie rzeczy do pudeł, przenieść do nowego mieszkania, rozpakować… W rzeczywistości cała operacja jest dużo bardziej skomplikowana, niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Czemu? Przede wszystkim dlatego, że często sami nie mamy wyobrażenia o tym, jak wiele różnych rzeczy posiadamy i w jaki sposób sobie z nimi radzić. Oto kilka rad, które przyspieszą pakowanie i ułatwią nam tymczasowe życie „na pudłach”

  • Pakujemy rzeczy tematycznie – a więc ubrania z ubraniami, sprzęty kuchenne ze sprzętami kuchennymi, elektronikę z elektroniką. Ewentualnie stosujemy klucz pomieszczeń, a więc rzeczy do salonu pakujemy z innymi rzeczami do salonu, etc.
  • Spakowane pudła podpisujemy np. „kuchnia” – dzięki temu wiemy, gdzie szukać rzeczy, które mogą być nam potrzebne.
  • Pakowanie zaczynamy przed dniem przeprowadzki, zaczynając od rzeczy najmniej potrzebnych – najpotrzebniejsze, takie jak naczynia niezbędne do zjedzenia śniadania w dniu przeprowadzki pakujemy na koniec do osobnego pudełka
  • Rzeczy delikatne np. porcelanę zabezpieczamy przed obijaniem się o inne rzeczy w pudłach.
  • Rzeczy ciężkie, np. książki pakujemy do mniejszych pudeł – ułatwi nam to ich przenoszenie.

Stosując się do tych wskazówek znacząco ułatwimy sobie pracę podczas przeprowadzki mieszkania i oszczędzimy czas oraz pieniądze.