Gniazdka i łączniki Berker – przegląd rozwiązań

gniazdka

Nasze wybory dotyczące rodzaju gniazdek i łączników powinny być dokonywane w jak najwcześniejszym stadium projektowania wnętrz. W erze inteligentnych domów, rozmieszczenie tych elementów może być kluczowe dla naszego codziennego funkcjonowania. Jednym z producentów, odznaczających się wieloletnim doświadczeniem i niebanalnym designem jest niemiecki Berker, który od 2012 roku funkcjonuje na rynku w połączeniu z firmą Hager.

Przykłady łączników Berkera

Jedną z najczęściej wybieranych serii gniazdek i łączników Berkera jest W.1, zaprojektowany w sposób niezwykle praktyczny, cechujący się wodoodpornością. Te produkty są zarówno bezpieczne, jak i stylowe. Można je czyścić bez obaw o bezpieczeństwo. Łączniki są dostępne w kolorze białym i w tonacji zbliżonej kolorystycznie do aluminium. Są chętnie stosowane zarówno przy wystroju prywatnych mieszkań, jak i w urządzaniu biur i pomieszczeniach przemysłowych.

Nasze łączniki będą wyglądały bardziej stylowo i nowocześnie, jeżeli poeksperymentujemy ze światłem. Coraz częściej klienci sięgają po łączniki i gniazda podświetlane. W przypadku Serii W.1 Berkera możemy podświetlić ramkę chłodnym światłem o niebieskiej barwie – radzi Specjalista ds. Obsługi Klienta ze sklepu E-lektryczne z siedzibą w Białymstoku.

Jedną z nowości, którą Berker przygotował z okazji setnej rocznicy, obchodzonej w 2019 roku z legendarną szkołą projektowania Das Bauhaus, jest seria łączników obrotowych w stylu retro. Stanowią one wyjątkowe elementy wystroju wnętrz, inspirowane designem dwudziestolecia międzywojennego. Jednocześnie charakteryzują się zaawansowaną technologią produkcyjną. Berker 1930 został wykonany z doskonałego gatunkowo tworzywa i słynnej porcelany Rosenthal. Berker Glass to połączenie szkła, rozświetlanego modułem LED, a Berker R.classic to moduł LED oświetlający jasnym strumieniem owalne pokrętło. Te produkty znalazły zastosowanie zarówno w obiektach historycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

Do kanonu przycisków wszedł także Berker B.IQ, który stosowany jest przy montażu systemów sterujących inteligentnymi budynkami. Design tego produktu był wielokrotnie nagradzany w branżowych konkursach. Za jego pomocą można korzystać z licznych funkcji systemu KNX, przy sterowani światłem, roletami czy ogrzewaniem.

Szeroki wybór gniazd Berker

W asortymencie Berkera odnajdziemy różnorodne pod względem stylu i wykonania gniazda. Zetkniemy się z elementami tego typu wyprodukowanymi z wysokogatunkowego tworzywa, a także porcelany. Wśród standardowych produktów możemy też dobrać gniazda z pokrywą i z podświetleniem. Przykładowo gniazda Berker Kwadrat sprawdzą się pod względem stylistyki zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w prywatnych mieszkaniach. Są produkowane z dwoma rodzajami uziemienia. Możliwość wybrania ramki z przesłoną otworów prądowych zapewni bezpieczeństwo np. w dziecięcym pokoju.