Jak urządzić apartament w bieli?

apartament

Biel to kolor ponadczasowy i niezwykle uniwersalny, który znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach. Białe ściany, meble, elementy dekoracyjne można zaliczyć do klasyków, które zawsze się obronią. Kolor biały fantastycznie łączy się z wszelkimi barwami – zarówno stonowanymi, jak i tymi bardziej wyrazistymi. Jednak czy biel dobrze łączy się z bielą? Czy apartament cały w bieli może okazać się trafionym pomysłem?

Biel nie musi być nudna

Okazuje się, że jak najbardziej. Biel bardzo dobrze zachowuje się zarówno w przestronnych pomieszczeniach, jak i na niewielkich metrażach. Nadaje wnętrzom niebywałej lekkości i wprowadza do pomieszczenia niezwykły spokój. Nic dziwnego, ze spośród wielu fantastycznych, ciekawych, cieszących się zainteresowaniem kolorów to właśnie biel wciąż jest wybierana i wykorzystywana w wielu zarówno domowych, jak i biurowych czy hotelowych aranżacjach. Należy jednak zaznaczyć, że całe mieszkania utrzymane w bieli – biorąc pod uwagę sufity, ściany, podłogi, meble oraz wszelkie gadżety – nie jest efektem łatwym do osiągnięcia. Zaaranżowanie takiej przestrzeni wymaga wiedzy dekoratorskiej, aby nie stworzyć przestrzeni nazbyt sterylnej, w której domownicy oraz ich goście będą czuli się jak w szpitalnej sali, a nie wymarzonych czterech kątach.

Odpowiednie przełamanie

Zawsze ważne jest przełamanie. Nie musi być ono związane z wykorzystaniem żadnego żywego i kontrastującego z bielą koloru. Wystarczy na przykład zastosowanie naturalnych materiałów, takich jak drewno, szkło czy cegła, które z pewnością będą idealnym uzupełnieniem białych wnętrz. Biel nie może być zbyt monotonna, aby szybko się nie znudzić. Właśnie dlatego w całkowicie białych apartamentach dobrze jest umieścić różnego rodzaju dodatki, ponieważ niezagospodarowana biała przestrzeń może sprawiać wrażenie mało przytulnej, niekiedy wręcz odpychającej. W tym celu warto pomyśleć nad wykorzystaniem zaprojektowanych w ciekawych kształtach ramek ze zdjęciami, obrazów bądź plakatów. Świetny efekt zapewniają również bawełniany dywan czy lampiony i świeczniki, które bardzo dobrze udomawiają przestrzeń, ocieplając ją. Podobnie jest w przypadku roślin. Zielone liście są w stanie ożywić mieszkanie, nawet jeśli kwiaty stoją w białych donicach.

Przyjazna przestrzeń cała w bieli

Apartament w bieli nie musi być nijaki. Wręcz przeciwnie! Może stanowić bezpieczną przystań dla mieszkańców, którzy będą czuli się w nim przytulnie i w pełni komfortowo. Wystarczy zastosować się do kilku zasad, aby mieszkanie w bieli, w którym znajdzie się minimalistyczna biała sofa, biała komoda czy biała lampa wisząca nie było nudne. Szereg ciekawych dodatków można znaleźć na stronie https://bihome.pl/Meble.