Jak urządzić małe mieszkanie w bloku?

małe mieszkanie

Stając się właścicielem mieszkania niezwykle się cieszymy. To nasz własny kawałek miejsca dla siebie. Mieszkanie w swoim własnym mieszkaniu niesie za sobą oczywiści wiele korzyści. Zanim jednak na dobre zadomowimy się w swoich “czterech kątach”, warto zadbać o to, by mieszkanie było przestrzenią przytulną, komfortową i zaaranżowaną w taki sposób, który będzie nas satysfakcjonował. Jak urządzić małe, ale funkcjonalne mieszkanie? Jakie meble i dodatki wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji? Podpowiadamy! 

Aranżacja kuchni 

Jednym z pomieszczeń, które muszą się znaleźć w każdym mieszkaniu jest oczywiście kuchnia. Małe kuchnie mogą okazać się niezwykle frustrujące podczas ich aranżacji. Jak wskazują specjaliści – architekci i styliści – małe wnętrza również mogą być urocze i jednocześnie funkcjonalne. Ważne, by pomieszczenie dopasować do potrzeb domowników oraz własnych preferencji. Jeśli w Twoim mieszkaniu jest taka możliwość, zdecyduj się na kuchnię otwartą na salon. To rozwiązanie sprawi, że całe mieszkanie będzie wydawać się większe i bardziej przestronne. A jak powszechnie wiadomo – większą przestrzenią o wiele łatwiej jest gospodarować.  

Meblowanie kuchni musi zostać wykonane z dbałością o każdy szczegół tak, by nie spowodować utrudnionego poruszania się po pomieszczeniach. Najlepszą opcją byłoby, gdyby wszystkie meble znajdowały się po jednej stronie, dzięki czemu udałoby się zaoszczędzić nieco tak ważnej w małych mieszkaniach przestrzeni. Szuflady, szafki i inne miejsca do przechowywania powinny znajdować się na wysokości całej ściany. W małej kuchni warto również zabudować sprzęty, takie jak lodówka, piekarnik czy mikrofala, co pozwoli nam na sporą oszczędność miejsca.  

Aranżacja sypialni 

W małym mieszkaniu powinna znaleźć się również sypialnia. Jeśli jest to kawalerka, sypialnią będzie jednocześnie salon. Wówczas aranżacja takiego pomieszczenia może okazać się trudniejsza, ale nie jest niemożliwa. Urządzając sypialnię miejmy na uwadze fakt, że jest to miejsce przeznaczone głównie do wypoczynku. W centrum powinno znaleźć się wygodne, komfortowe łóżko. Warto zastanowić się nad tym, czy łóżka nie umieścić czasami na podwyższeniu, co sprawi, że pod łóżkiem mogą znajdować się półki bądź szuflady z miejscem do przechowywania.  

Chcąc umieścić w sypialni alternatywę tak modnej ostatnio garderoby warto zdecydować się na wieszaki otwarte. Duża szafa może zająć za dużo miejsca, które w niewielkim mieszkaniu chcemy przecież jak najbardziej oszczędzać. Warto więc postawić na takie rozwiązania.  

Małe mieszkanie wymaga mnóstwo pracy, zaangażowania i głowy pełnej niebanalnych pomysłów. Remont możesz również wykonać samodzielnie, ważne jednak, by mieć w zanadrzu profesjonalne narzędzia, takie jak: szlifierka kątowa akumulatorowa DeWalt oraz szlifierka kątowa Makita z regulacją obrotów. Profesjonalne urządzenia znajdziesz na stronie https://drillo.pl/.