Jak urządzić wnętrze samemu?

wnętrze

Urządzanie wnętrza samodzielnie dla wielu kojarzy się z ogromnym stresem i dużym nakładem czasu. Są tacy, którzy wolą korzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz, gdyż obawiają się, że zwyczajnie nie podołają zadaniu, które, nie oszukujmy się, stanowi nie lada wyzwanie. Nie jest to jednak rzecz niemożliwa, co więcej, ma mnóstwo zalet, między innymi dużo mniejsze obciążenie finansowe oraz, przede wszystkim, zdanie się w pełni na swój gust. Jest to doskonała okazja zarówno dla właścicieli mieszkań o mniejszych metrażach, ogromnych apartamentów, jak i nowych domów pod Warszawą. Jeśli chcesz zmierzyć się z tym zadaniem sam, bez wsparcia osób, oferujących usługi w tym zakresie, sprawdź, jak się za to wziąć, aby miało to ręce i nogi!

Od czego zacząć?

Jeśli nie wiesz, jaki powinien być Twój pierwszy krok, którego musisz się podjąć, urządzając wnętrze na własną rękę, odpowiedź jest dosyć prosta. Przede wszystkim zacznij od wszelakich pomiarów. Należy pamiętać, że powierzchnia użytkowa, może być zupełnie inna niż ta zadeklarowana, co w tym przypadku będzie stanowiło ogromna różnicę. Nawet będąc pewnym, że wszystkie dane, które masz zapisane są prawidłowe, zmierz całą powierzchnię. Na pewno nie zaszkodzi to, co więcej, może przynieść jedynie korzyści. Pamiętaj, że jeśli Twoje mieszkanie będzie różniło się o więcej niż 2%, masz prawo do odstąpienia od umowy.

Kolejny krok

Następnym krokiem powinno być stworzenie dokładnego planu, jak ma wyglądać Twoje mieszkanie, w jaką stronę chcesz iść z materiałami, jaki styl Ci odpowiada, określenie całkowitego budżetu, który możesz na to przeznaczyć. Wnętrze powinno być przede wszystkim funkcjonalne i jak najbardziej komfortowe dla jego mieszkańców, zadbaj o to, aby znalazły się w nim wszelkie, niezbędne Ci do szczęścia i relaksu elementy. Jeśli kompletnie nie masz pomysłu na to, jak mogłoby się prezentować Twoje mieszkanie bądź dom, poszukaj inspiracji w internecie, jest on kopalnią skarbów, pośród których, być może, znajdziesz coś idealnego dla siebie.

Jak przyoszczędzić?

Urządzanie wnętrza samemu jest już w pewien sposób formą oszczędzania. Oprócz tego istnieją też inne sposoby. Jednym z nich jest zdecydowanie się na meble z odzysku. Tyczy się to między innymi palet, niezwykle popularnych pod kątem mebli w ostatnich latach. Jeśli jesteś fanem przepychu i drogich materiałów, śmiało możesz postarać się znaleźć ich, często znacznie tańsze, zamienniki. Zamiast najprawdziwszego drewna wybierz jego imitację, sprawdzi się równie efektownie. To samo tyczy się mebli, nie muszą być one najwyższej jakości materiałów, abyś cieszył się ich pięknem. W przypadku ścian prym wiodą tapety, zamiast kolorowych mozaik, czy cegły, idealnej do stylu loftowego, możesz znaleźć taki jej odpowiednik, który będzie dawał równie piękny efekt.