Jak zbudować drewniany domek dla dzieci?

drewniany domek dla dzieci

Nic tak nie rozwija i nie daje radości jak zabawa na placu zabaw. Świeże powietrze, mnóstwo atrakcji, ściany wspinaczkowe i przede wszystkim domek! Twoje dziecko także uwielbia po nim biegać? Gdy tylko widzi drabinkę lub zjeżdżalnie, pędzi, by jak najszybciej poczuć ten pęd powietrza i ześlizgnąć się. A gdyby tak dać mu taką frajdę na co dzień w Twoim ogrodzie? Dlatego tak popularne ostatnio stało się budowanie drewnianego domku dla dzieci.

Jak zbudować domek dla dzieci?

Oczywiście na samym początku trzeba zacząć od odpowiedniego projektu. W ten sposób oszczędzisz sobie masy problemów, a przede wszystkim będziesz wiedział jak cała konstrukcja ma wyglądać. Dodatkowo dostosujesz szczegóły do wymagań Twojego małolata, gdyż możesz tym samym uwzględnić miejsce gdzie będzie trzymał zabawki, gdzie będzie się bawił itp. Przede wszystkim jednak będziesz w stanie określić ile materiału i miejsca potrzebujesz. Czasem warto sięgnąć do internetu po gotowe projekty lub chociaż się nimi zainspirować.

Zadbaj o najlepszy materiał oraz o ochronę impregnatem

Drugim czynnikiem jest wybór materiału. Oczywiście konstruujesz domek drewniany, jednak istnieją różne rodzaje desek. Warto w tym momencie zwrócić uwagę, że taki domek będzie wystawiony na działanie deszczu oraz wiatru. Nie chcesz, by po pierwszym roku uległ on zniszczeniu. Dlatego warto zatroszczyć się o to, jakie deski są najtrwalsze, jednocześnie jednak łatwe w obróbce, gdyż podczas takiego projektu nie unikniesz wiercenia, bądź przybijania.

Chcąc zapewnić całości najlepszą ochronę koniecznie użyj impregnatu. Wystarczy, że pokryjesz wszystkie deski tym specyfikiem, a z pewnością staną się one jeszcze bardziej wytrzymałe na działanie zjawisk atmosferycznych. W ten sposób Twoja pociecha będzie mogła się bawić jeszcze dłużej, bez obaw, że domek ulegnie zniszczeniu. Jednocześnie zapewnisz mu bezpieczeństwo, gdyż deski będą mocne i trwałe w każdym miejscu i pod każdym naciskiem.

Podstawa domku i jego izolacja wydłuży żywotność desek

Mając już stosowny plan możesz przejść do konstrukcji całości. Pod tym względem może on wyglądać jak tylko Ci się spodoba. Pamiętaj, że cały domek musi mieć solidne fundamenty oraz izolację, by ograniczyć przedostawanie się wilgoci z podłoża. W takiej sytuacji warto, byś na poziomie projektu rozważył zbudowanie domku na palach. Usadawiając drewniany domek dla dzieci na czterech solidnych podporach w każdym rogu, zapewnisz solidne oparcie oraz dobrą izolację, gdyż domek nie będzie dotykał ziemi.

Ułatw sobie cały proces budowy z domkiem modułowym

Jak widzisz, by skonstruować taki domek potrzeba trochę czasu i przemyślenia. Istnieje jednak znacznie prostsze rozwiązanie. Jest nim domek modułowy. Konstrukcja go jest znacznie prostsza, a przede wszystkim ma on gotowy projekt, według którego budowa zajmie o wiele mniej czasu. Takie domki znajdziesz na 4iq.com.pl, gdzie znajdziesz drewniane domki dla dzieci z możliwym zamontowaniem zjeżdżalni czy ścianki wspinaczkowej. Koniecznie zajrzyj na stronę i sprawdź dostępne opcje. Sprawdź jak bardzo możesz urozmaicić swojemu dziecku zabawę dzięki nowemu miejscu w Twoim ogrodzie.