Kuchnie w stylu amerykańskim

kuchnia w stylu amerykańskim

Podczas urządzania kuchni warto brać pod uwagę nie tylko kwestie tak istotne, jak funkcjonalność pomieszczenia. Równie ważne są sprawy dotyczące urządzenia kuchni, w której spędzamy sporą część dnia, zarówno przygotowując posiłki dla siebie i rodziny, jak i spożywając je, jeśli kuchnia połączona jest z jadalnią. Najważniejsze, by styl urządzenia kuchni odpowiadał naszym preferencjom dotyczącym wystroju wnętrz. Wiele osób ceni sobie styl amerykański i w myśl niego urządza przestrzeń kuchenną. Czym charakteryzuje się dana aranżacja?

Kuchnia w stylu amerykańskim – charakterystyka

Prostota, funkcjonalność i elegancja, a jednocześnie ciepło domowego ogniska, to główne cechy, którymi charakteryzuje się kuchnia w stylu amerykańskim. Wiele osób urządzając kuchnię w myśl stylu amerykańskiego, decyduje się na połączenie jej z jadalnią. Ciekawym akcentem w kuchni urządzonej na wzór pomieszczeń znanych z amerykańskich filmów i seriali, jest dodanie stołu barowego i pasujących do niego krzeseł. W jakie meble warto wyposażyć kuchnię w stylu amerykańskim? Przede wszystkim duże. Wielkość to cecha, która określa wszystko, co związane z kuchnią w amerykańskim stylu. Wielkie jest samo pomieszczenie, okna i meble. Kuchenka słusznego rozmiaru powinna posiadać spore palniki. Pojemne szafki muszą pomieścić wymyślne sprzęty i naczynia. Stół stanowiący podstawę kuchni powinien wyróżniać się szerokim i grubym blatem. Kuchnia zaaranżowana w myśl mody amerykańskiej, jest całkowitym zaprzeczeniem stylu minimalistycznego. Zamiast surowych, prostych mebli, i neutralnych kolorów tutaj króluje ciepło, pastelowe barwy, i przepych wychodzący z każdego kąta.

kuchnia w stylu amerykańskim

Jakie barwy rządzą w kuchni urządzonej na wzór stylu amerykańskiego?

Oprócz rzeczy najważniejszej, jaką bez wątpienia jest odpowiednie wyposażenie kuchni, pozostaje też kwestia estetyki, na którą składają się głównie kolory ścian, sufitów i podłogi. Jakie barwy powinny zagościć w kuchni urządzonej w amerykańskim stylu? Kolory zdobiące kuchnię powinny być przede wszystkim ciepłe. Kuchnia, jako centrum domowego ogniska nie może zawierać w sobie chłodnych akcentów. Ściany najlepiej ozdobić farbą w barwie delikatnego beżu lub pudrowego różu. Przełamaniem bladych kolorów mogą być mocne akcenty na kuchennych szafkach i wyposażeniu. Retro kuchenka w soczystej czerwonej barwie, czy pastelowo zielony ekspres do kawy – umilą wnętrze i nadadzą mu wygląd amerykańskiej kuchni, typowy dla lat 50 – 60 – ubiegłego wieku. W kuchniach w stylu amerykańskim często można zaobserwować powrót do retro trendów.

Ekskluzywne elementy kuchni możesz zakupić pod adresem lofra.pl.