Lamele drewniane – naturalna decyzja

Lamele drewniane

Głośno ostatnio o amerykańskim filmie ,,Nomadland”, a właściwie o współczesnych nomadach, przemierzających USA wzdłuż i wszerz. To bardzo ciekawa grupa społeczna, ponieważ film opowiada o ludziach, którzy przeszli na emeryturę lub za chwilę będą mieli okazję z niej skorzystać. Są to jednak tak małe świadczenia, że nie stać ich na utrzymanie domów. Jeżdżą więc kamperami, szukają pracy i próbują utrzymać się na powierzchni. Czy gdyby jednak zdecydowali się osiąść, pokusiliby się o lamele drewniane do swoich pomieszczeń?

To pytanie może wydawać się nie na miejscu, ale spróbujmy przez chwilę zastanowić się nad postawioną sprawą. Jeżeli oglądaliśmy ten film, to rzuci nam się w oczy, że lamele drewniane są jak najbardziej możliwe w ich przypadku, ponieważ, przemierzając kraj we wszystkie strony, spotykają na swojej drodze rozmaitych ludzi. O rozmaitych doświadczeniach. Wędrują w miejsca, których nigdy nie mieli okazji odwiedzić, widzą krajobrazy, które znają z telewizji lub książek. Teraz sami są w stanie ich dotknąć i przyjrzeć się im z bliska.

Lamele drewniane – wynik poszukiwań

Dlatego bardzo prawdopodobne jest, że gdyby jednak któryś z nich postanowił jeszcze raz spróbować, osiąść się gdzieś na stałe, to całkiem możliwe, że zdecydowałby się na lamele drewniane. Dlaczego? Bo ich wybór jest wynikiem poszukiwań. To decyzja, która wynika z tego, że przestają nas interesować dotychczasowe rozwiązania. Że potrzebujemy trochę świeżego powietrza, czegoś nowego, co nas zaskoczy i nie będzie jedynie tanią imitacją tego, co widzieliśmy w reklamach telewizyjnych.

Dekoracyjny sznyt

Czy lamele drewniane dają taką możliwość? Oczywiście, że tak. Owszem, mają ten sznyt dekoracyjny, co sprawia, że wcale nie musimy zaraz wypełnić nimi całego mieszkania lub pomieszczenia. Przeciwnie – ich zaleta polega na tym, że wystarczy ich dosłownie kilka, żeby wprowadzić do wnętrza zupełnie nową jakość. Chciałoby się powiedzieć – nowy design, nowe rozwiązanie. Świetnie prezentują się na ścianach i sufitach. Można nimi zakryć nierówności lub inne niedoskonałości. Można wreszcie sprawić sobie nimi sporą niespodziankę

Naturalna decyzja

I w ten sposób wracamy do współczesnych nomadów. Właśnie dlatego istnieje podejrzenie, że zdecydowaliby się na to rozwiązania, dlatego, że podróżują i są świadkami nowych rzeczy. Owszem, opuścili swoje miasta, w których mieszkali po kilkadziesiąt lat, zostali często pozbawieni pracy tam, gdzie mieszkali lub po prostu ich przedsiębiorstwa zbankrutowały. Ale jako jedyni chyba są świadkami zmian, które dzieją się w ich otoczeniu. Naocznymi obserwatorami, tym bardziej, że przecież to otoczenie nieustannie się wokół nich zmienia. Stąd pewnie to podejrzenie, że wybór lameli byłby dla nich naturalną decyzją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *