Malowanie dachów – podstawowe informacje

malowanie dachów

Większość materiałów, które są przeznaczone do pokrywania dachów co jakiś czas wymagają odświeżenia. Warunki atmosferyczne i inne czynniki sprawiają, że zarówno blachy jak i dachówki z czasem tracą swój urok. Zamiast decydować się na całkowitą wymianę pokrycia dachu, warto skorzystać z możliwości malowania. 

Dlaczego warto zdecydować się na malowanie dachów?

Malowanie dachów to bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie. Pokrycie jest bardzo narażone na zabrudzenia, rdzewienie, a także pokrywanie się mchem. Zaniedbany dach nie wygląda estetycznie, a ponadto może stanowić realne zagrożenie dla mieszkańców. Aby uchronić się przed takim stanem rzeczy i jednocześnie nie wydać zbyt dużo pieniędzy, warto zdecydować na malowanie dachu. 

Jak wspomniano wcześniej, malowanie dachów jest przede wszystkim o wiele tańsze i szybsze niż ich wymiana. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków wygląd dachu będzie zbliżony do stanu pierwotnego i odzyska on dawny blask, a także nie ulegnie zniszczeniu. 

Sam proces nie jest bardzo skomplikowany. Wystarczy tylko dokładnie oczyścić powierzchnię, a następnie pomalować jej poszczególne elementy. Końcowym etapem prac jest impregnacja, dzięki której dach staje się bardziej odporny na działanie czynników atmosferycznych, a przede wszystkim promieni UV. 

Malowanie dachów firma Festal 

Firma Festal od lat zajmuje się profesjonalną renowacją dachów. W swojej pracy wykorzystuje ona jedynie materiały najwyższej jakości, a także profesjonalny sprzęt. Dzięki temu, pomalowane dachy przez długie lata prezentują się jak nowe. 

Warto zaznaczyć, że pracownicy firmy nieustannie poszerzają swoje umiejętności i starają się wdrożyć coraz to nowsze rozwiązania. Biorą oni udział w licznych kursach i szkoleniach, aby stawać się coraz lepszym w swoim fachu i zagłębiać tajniki dotyczące nowych technik.

Firma Festal oferuje odmalowanie dachów wykonanych z wszelkich materiałów jak np. drewno, kamień, gont, dachówki, czy blacha. Każdy materiał wymaga indywidualnego podejścia, a także zastosowania odmiennych środków. Dodatkowo w swojej ofercie posiada ona także usługi dotyczące działań antykorozyjnych. 

Malowanie dachów to coraz bardziej popularna usługa. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić pieniędzy, a także uchronić się przed bardzo poważnymi konsekwencjami. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się tego typu usługami, aby mieć pewność, że cały proces malowania i impregnowania zostanie wykonany na najwyższym poziomie z dbałością o wszelkie szczegóły. 

Dodaj komentarz