Obudowy kominkowe i blaty kuchenne z kamienia – podkreśl charakter swojego wnętrza

Blaty kuchenne z kamienia

Aranżacje z kamienia zyskują coraz większą popularność. Dzięki odpowiednio przygotowanemu kamieniowi, pomieszczeniom można nadać wyjątkową elegancję i niebanalny styl. Co ważne, kamień jest materiałem bardzo trwałym, a jego pielęgnacja nie przysparza większych problemów. Dlatego też jest on coraz częściej wykorzystywany do budowy blatów kuchennych czy też jako obudowa kominka.

Kamień naturalny jako obudowa kominka  – czy to dobre rozwiązanie?

Jak twierdzi właściciel firmy kamieniarskiej Kominki Lexus, znajdującej się pod adresem: Jelenia 56, 54-242 Wrocław (Tel: 607 671 150), która już od lat specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu kominków, wkładów kominkowych oraz schodów, blatów i łazienek, kamień naturalny cieszy się coraz większym powodzeniem wśród klientów, poszukujących kominków do własnych domów. Taki materiał jest bardzo odporny na oddziaływanie różnego rodzaju czynników, jak np. ogień, ale również i na uszkodzenia mechaniczne. Kamień naturalny nie odbarwia się wraz z upływem czasu i pozostaje w niezmienionym stanie przez szereg kolejnych lat. Klienci firmy najczęściej decydują się na granit, choć część z nich wybiera również nieco mniej polecany marmur, który pomimo niezaprzeczalnego piękna, jest znacznie mniej trwałym i trudniejszym w pielęgnacji rozwiązaniem.

Niepowtarzalne piękno kamienia, czyli jak wykorzystać granit w kuchni?

Kuchnia jest miejscem, w którym na ogół spędza się najwięcej czasu. Przez wiele osób bywa ona określana sercem domu. Nic dziwnego, że jej aranżacja powinna być bezpieczna, funkcjonalna, ale również i elegancka. Idealnie sprawdzi się tutaj granit, z którego powstają niezniszczalne blaty granitowe, zdobiące swoim wyglądem kuchenne wsypy. Materiał ten jest odporny na wysoką temperaturę, dlatego też jest odpowiednim rozwiązaniem w tego typu pomieszczeniach. Jego odpowiednia pielęgnacja pozwala uchronić kamień przed odbarwieniami i innymi uszkodzeniami, do których może dojść podczas przygotowywania codziennych posiłków. Granitu nie można uszkodzić nożem, a jego waga daje poczucie stabilności. Nic dziwnego więc, że jego popularność sukcesywnie wzrasta, a klienci coraz częściej wybierają blaty kuchenne z kamienia do swojego wnętrza.

Kominki kamienne Wrocław

Gdzie najlepiej sprawdza się marmur?

Marmur to kolejne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w domowych kuchniach. Pod względem funkcjonalności i wyglądu zdecydowanie wyprzedza popularne płyty MDF. Posiadając tego rodzaju blaty, warto jednak zrezygnować z przesuwania po nich cięższych przedmiotów i zainwestować w deski do krojenia. Marmur nasiąka również w szybkim tempie, przez co na blatach mogą powstać nieestetyczne odbarwienia. Można im jednak zaradzić, stosując odpowiednią impregnację oraz pielęgnując powierzchnie przeznaczonymi do tego preparatami.

Jak wykorzystać kamień naturalny w nowoczesnej aranżacji?

Również kamień naturalny posiada nieco wad, choć można je zniwelować dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Z pewnością znacznie mniej zabiegów wymaga granit, choć marmur potrafi odwdzięczyć się wyjątkowymi efektami wizualnymi. Granit z kolei nadaje pomieszczeniom sporo elegancji i klasycznego piękna. Najlepsze rozwiązania warto prześledzić na stronie https://sloninka.pl/obudowy-kominkowe, zwracając uwagę na to, jakie możliwości niesie ze sobą wykorzystanie kamienia naturalnego w nowoczesnych aranżacjach wnętrz.