Różne markizy nad taras do wyboru

taras

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest jak najbardziej wskazane. W szczególności, jeżeli ktoś dysponuje własnym tarasem. Warto pomyśleć o tym, aby w tym miejscu zamontować markizę, która będzie w stanie sprawić, że korzystanie ze świeżego powietrza będzie możliwe jeszcze dłużej. Dla wielu osób, markiza tarasowa jest gwarantem udanego popołudnia.

Rodzaje markiz

W obecnych czasach do wyboru są różnego rodzaju markizy Chorzów, które można dopasować zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Nie tylko te dedykowane nad taras. Również właściciele mniejszych balkonów są w stanie znaleźć dla siebie odpowiednią propozycję w o wiele mniejszym rozmiarze. Nie można zapomnieć także o tym, że do wyboru są również charakterystyczne markizy koszowe. Mają one półokrągły kształt. Montuje się je najczęściej nad oknami lub też w witrynach sklepowych.

Czym wyróżniają się markizy tarasowe?

Jak spośród dostępnych produktów wyróżnić markizę tarasową? Chociażby przez jej rozmiar. Te dostępne nad balkony są naprawdę małe – w przeciwieństwie do tych drugich. Jeżeli ktoś będzie chciał, to jest w stanie znaleźć markizy, których szerokość może wynieść 3,5 m. Jeżeli chodzi o długość, to zostanie ona w indywidualny sposób dopasowana do potrzeb użytkownika. Obecnie można spotkać je przy wielu domach prywatnych, stanowiąc tak naprawdę przedłużenie pokoju dziennego z którego wszyscy będą chętnie przebywać w cieplejsze dni w roku.

Montaż markiz tarasowych

Tego typu osłony okienne można podzielić chociażby ze względu na rodzaj sugerowanego montażu. I tak w sklepach można otrzymać:

  • markizy tarasowe wmurowane w ziemię,
  • markizy tarasowe dociążone u podstawy,
  • markizy tarasowe ze wspornikami w poziomie,
  • markizy tarasowe mocowane do krokwi dachowej.

Wybór odpowiedniej markizy uzależniony jest od posiadanych finansów, jak również charakterystyki budynku, gdzie cała konstrukcja ma zostać zamontowana.

Ręczne i automatyczne markizy tarasowe

Wybór należy rozsądzić według własnego sumienia. Automatyczne markizy tarasowe są bardzo wygodne w zastosowaniu. Wystarczy jeden guzik, aby całość się rozłożyła lub złożyła. Każdy jednak jest w stanie uświadomić sobie, że cena tego modelu jest sporo wyższa od markizy ręcznej. Tamtą może i trzeba będzie ręcznie rozłożyć (a nie zawsze ochota jest), ale zdecydowana większość osób może pozwolić sobie na jej zakup. Decydując się na zakup takiej osłony tarasowej, na pewno należy uwzględnić materiał wykonania. Chociażby po to, aby mieć pewność co do tego, że materiał będzie w stanie poradzić sobie z czynnikami atmosferycznymi.

Dodaj komentarz