Sztuka aranżacji małej łazienki

aranżacja łazienki

Aranżacja małej łazienki, bywa dla niektórych osób dużym wyzwaniem. Mając dużą i przestronną łazienkę, o wiele łatwiej jest ją umeblować i wyposażyć w każdy niezbędny w tym pomieszczeniu element. Z mniejszym pomieszczeniem bywa już nieco trudniej, nie jest to jednak wyzwanie, którego nie da się pokonać. Należy przede wszystkim ustalić, które z przedmiotów muszą koniecznie znaleźć się w łazience. Wcześniejsze zaplanowanie końcowego wyglądu łazienki, zdecydowanie ułatwi cały proces jej aranżacji.

Od czego zacząć aranżację małej łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym trzeba czuć się jak najbardziej komfortowo, mając jednocześnie odpowiednią ilość miejsca. Jednak małe pomieszczenie również mogą być piękne i funkcjonalne. Pierwszą rzeczą, którą uznać można za najważniejszą, podczas planowania wyglądu małej łazienki, jest prysznic. Niestety, posiadając niewiele miejsca, należy zapomnieć o wannie, która zajmowałaby zdecydowanie zbyt dużo wolnej przestrzeni. Wyposażając łazienkę w prysznic, automatycznie zyskać można nieco więcej wolnego miejsca. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się szklane prysznice z deszczownicą, zamiast zwykłej słuchawki prysznicowej. Takie rozwiązanie nada wnętrzu nowoczesności i niepowtarzalności. Drugą ważną rzeczą jest sedes. Najlepszym rozwiązaniem, dla małych łazienek, są sedesy podwieszane, które sprawiają, że pomieszczenie wydaje się być nieco większe. Ponadto, tego typu sedesy są estetyczne, a utrzymanie czystości w łazience staje się łatwiejsze niż w przypadku klasycznego sedesu.

Trzecim niezbędnym elementem łazienki jest umywalka z lustrem. Tutaj, jednym z najlepszych rozwiązań jest niewielka szafka, na której umieszczona zostaje umywalka w kształcie misy wraz z kranem. Tego typu umywalki są bardzo modne, ze względu na swoje walory estetyczne oraz nowoczesny wygląd. Nad umywalką dobrze jest powiesić duże, okrągłe i podświetlane lustro. Tego typu rozwiązanie sprawi, że mała łazienka stanie się optycznie większa, nabierając jednocześnie oryginalności i niepowtarzalnego wyglądu.

W małej łazience, bardzo ważną rolę gra także odpowiednie oświetlenie całego pomieszczenia. Wbudowane w sufit reflektorki lub oczka, umieszczone na środku sprawią, że całe pomieszczenie zostanie równomiernie oświetlone. Oświetlenie do łazienki znajdziesz między innymi na stronie https://www.edinos.pl/oswietlenie. Ważne jest, aby wybrać jasne światło.

Najważniejsze elementy w łazience:

  • prysznic zamiast wanny
  • deszczownica pod prysznicem
  • sedes podwieszany
  • umywalna w kształcie misy
  • duże okrągłe i podświetlane lutro
  • jasne światło

Elementy dekoracyjne

Funkcjonalność łazienki jest bardzo ważna, jednak, nie mniej istotna pozostaje kwestia wyposażenia jej w elementy dekoracyjne. Jednym z najmodniejszych w ostatnim czasie rozwiązań, stały się duże płyty, które wyglądem przypominają drewniane panele. Większe płytki wpłyną pozytywnie na całą przestrzeń w pomieszczeniu, optycznie ją powiększając. Mimo małej łazienki, można pokusić się o kupno nieco ciemniejszych płytek na podłogę i jedną ze ścian, przykładowo może to być ściana, przy której znajduje się prysznic. Jeśli chodzi o resztę łazienki, ściany powinny być raczej w jasnych i stonowanych barwach. Zbyt jaskrawe kolory w małym pomieszczeniu, mogłyby negatywnie wpływać na komfort przebywania w łazience.

mała łazienka

Decydując się natomiast na jasne płytki w całym pomieszczeniu, warto nieco ożywić wnętrze i na jednej ze ścian umieścić tapetę, lub położyć bardziej odważny kolor. Ostatnimi czasy, największą popularnością, cieszy się tapeta w duże zielone liście, połączona ze złotymi dodatkami, takimi jak mydelniczka czy uchwyt na papier toaletowy. Ważne jest, aby nie pozostawić w łazience zbyt chłodnego stylu i nieco ocieplić ją takimi kolorami jak zieleń, złoty bądź brudny róż. Takie połącznie z pewnością sprawi, że mała łazienka stanie się elegancka i nowoczesna. Ponadto, oryginalnym pomysłem na aranżację małej łazienki, może być umieszczenie na jednej ze ścian niewielkiej półeczki, na której postawić można porcelanową figurkę, na przykład słonia. Natomiast dla osób, które wolą dekorację bardziej roślinną, dedykowane jest ustawienie na półeczce jednego, lub dwóch, sukulentów. Niewielkich zielonych roślin, które umilą wnętrze łazienki.

Ważne elementy dekoracyjne:

  • duże płytki imitujące drewno
  • jasne kolory ścian
  • dodatki w kolorze złotym, zielonym bądź różowym
  • półeczka na drobną dekorację

Więcej inspiracji i propozycji aranżacji wnętrz o niewielkiej powierzchni znajdziesz na stronie https://sonito.pl/

Dodaj komentarz