W tych pracach sprawdzi się wiertnica do ziemi

wiertnica

Wiertnica do ziemi znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie oczyszczenie terenu i przygotowanie gruntu pod inwestycje.

Porządkowanie terenu przed budową

Właściwe oczyszczanie gruntów, aby zrobić miejsce pod budowę, ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całego projektu. To, co wygląda na bezużyteczny kawałek ziemi, w rzeczywistości ma ogromny potencjał rozwojowy. Podobnie jak gruntowanie powierzchni w celu wchłonięcia farby, czyszczenie terenu jest konieczne, aby ekipy budowlane mogły zrobić miejsce przewodom, fundamentom budynków, infrastrukturze i wielu innym konstrukcjom. Jeśli nie przeprowadzi się właściwego porządkowania terenu, może to zagrozić jakości budowy, a nawet okazać się niebezpieczne zarówno dla ekip budowlanych, jak i samej konstrukcji.

Jedną z najczęstszych przeszkód w budowie na gruntach naturalnych jest obecność dużych drzew, krzewów i innych form roślinności. Drzewa są zazwyczaj wycinane — w częściach lub w całości. Drewno ze ściętych drzew jest zabierane do recyklingu lub odpowiednio usuwane. Mniejsze drzewa i krzewy można wyrywać za pomocą koparek lub ręcznie. Pozostałe pniaki ściętych drzew należy usunąć poprzez ich wyrwanie za pomocą koparek z narzędziami do zrywania. Usunięcie resztek drzew ma kluczowe znaczenie w przygotowaniu terenu pod budowę. Sprawdź wiertnice do ziemi w sklepie internetowym: https://alltech-shop.eu/wiertnice

W celu przygotowania placu budowy usuwa się z terenu większe kamienie obecne w glebie. Odbywa się to za pomocą koparek z osprzętem do młota i łyżki. Przydatna jest też wiertnica do ziemi. Grunty, które nie zostały zagospodarowane lub utrzymywane, mogą zawierać znaczną ilość śmieci lub gruzu. Przed rozpoczęciem budowy wszystkie śmieci i gruz muszą zostać całkowicie usunięte. Po usunięciu załogi dokładają wszelkich starań, aby oddzielić wszelkie możliwe do odzyskania metale i surowce wtórne lub ograniczyć ilość odpadów, które trafią na składowiska.

Czasami trudno jest dostrzec pełny potencjał niezabudowanej nieruchomości, jeśli jest ona zaśmiecona roślinnością lub śmieciami. Kiedy teren zostanie oczyszczony, projekty budowlane mogą zacząć nabierać kształtu. Usługi porządkowe obejmują zazwyczaj cały 

zakres prac, które specjaliści są gotowi szybko wykonać przy użyciu specjalnego sprzętu.

Wiertnica do ziemi: wykorzystanie

Wydajna wiertnica z różnymi średnicami wierteł nadaje się do różnych zadań, od wiercenia otworów po przesadzanie drzew itp. Standardowy moduł napędowy zawiera silnik hydrauliczny i bezpośredni napęd wiertła. Wytrzymały moduł napędowy jest wyposażony w napęd, który wzmacnia moment obrotowy niezbędny podczas wiercenia w gęstym gruncie lub przy użyciu wiertła o większej średnicy. Wymienna głowica świdra jest standardem, co pozwala na wiercenie nawet w gęstej glebie i piaskowcu. Z kolei ładowarka w połączeniu z wiertnicą zapewnia doskonałą widoczność powierzchni roboczej i minimalizuje uszkodzenia wokół studni. Szeroka gama opcji napędów z różnymi momentami obrotowymi pozwala na stosowanie wierteł o średnicy od 75 do 900 mm. Wybór napędu zależy od maksymalnej średnicy wiertła.

Podwójny sposób obracania regulatora pochylenia umożliwia napęd świdra również z boku, co pozwala na wiercenie otworu niezależnie od położenia maszyny. Lekka konstrukcja modułowa sprawia, że wiertnice są łatwe w instalacji i przenoszeniu, co z kolei zapewnia większą elastyczność operacyjną w celu dostosowania do różnych miejsc pracy. Wiertnice obrotowe o wyższej automatyzacji są w pełni samobieżnymi hydraulicznymi urządzeniami. Niektóre są wyposażone w komputerowe systemy operacyjne. Posiadają wiele zaawansowanych funkcji automatycznych, które zapewniają wysoki poziom elastyczności operacji i zwiększoną produktywność.

Wiertnice obrotowe można skonfigurować z różnymi wiertłami w zależności od warstw. Długa rura wiertnicza nadaje się do pracy w glebie gliniastej, aby przyspieszyć wiercenie. Krótka rura wiertnicza jest odpowiednia w warstwach zawierających piasek i bruk dla lepszej kontroli prędkości wiercenia. W porównaniu z konwencjonalnymi wiertnicami obrotowa wiertnica ma wysoki moment obrotowy i może automatycznie dostosowywać się do warstw. Szybkość wiercenia jest duża — osiąga 10 mil na godzinę w glebie i piasku oraz 4-6 mil na godzinę w glebie gliniastej (3-5 razy szybciej niż w przypadku zwykłych platform wiertniczych).

Wiertnice wykorzystują płuczki wiertnicze do smarowania, chłodzenia i czyszczenia świdra wiertniczego, kontrolowania ciśnienia w otworze, stabilizacji ściany otworu i usuwania zwiercin, co pozwala na lepsze tempo penetracji i wyższą wydajność operacyjną. Wiertnice utrzymują miejsce pracy w czystości przy niskim zanieczyszczeniu środowiska. Generują one mniejsze wibracje i pracują z mniejszym hałasem.