Wanny narożne – jakie są ich zalety?
Urządzając łazienkę coraz więcej osób decyduje się dzisiaj na wanny narożne. To popularne, ale i bardzo praktyczne rozwiązanie, pasujące zarówno do niewielkiej, jak i całkiem dużej łazienki. Jakie są zalety wanien narożnych? Jaką mają przewagę nad prysznicem? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.
Komfort po ciężkim dniu pracy
Generalnie wanny doceniają osoby, które uwielbiają długie, relaksujące kąpiele. Wiele z nich w taki sposób odpoczywa po ciężkim dniu pracy. W wannie lubimy czytać, słuchać muzyki, pić szampana, a nawet spędzać romantyczne chwile. Poza tym dzisiejsze wanny skonstruowane są w ten sposób, że montując do nich odpowiedni parawan i baterię można je wykorzystywać nawet do wzięcia szybkiego prysznica. Te same właściwości oferują zarówno wanny klasyczne – stojące, jak i wanny narożne. Te drugie gwarantują jednak znacznie większą wygodę, a jednocześnie swobodę w projektowaniu łazienki. Sprzedawane dzisiaj wanny narożne są też bardzo wytrzymałe. Zaufani producenci wykonują je bowiem z wysokiej jakości akrylu, wzmocnionego włóknem szklanym.
Idealnie ustawna wanna narożna
Wanny narożne wpasują się w każdą przestrzeń. Można je wykorzystać w dużej i przestronnej łazience, jak i tej mikroskopijnej, charakterystycznej dla dzisiejszych, nowobudowanych bloków. W łazienkach szerokich, wąskich, długich i krótkich bez problemu znajdzie się miejsce dla wanny narożnej. Co więcej, nie ma potrzeby tworzenia dystansu między nią a pozostałymi meblami i sprzętem. Tuż obok wanny może zatem stać pralka, toaleta, a także szafka z umywalką. Jej zaokrąglony kształt powoduje przy tym, że przestrzeń łazienki nie wydaje się zagracona i przytłaczająca. Szczególnie dobrze prezentują się wanny narożne asymetryczne. W sklepach można dzisiaj znaleźć modele o wyjątkowym designie.
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Decydując się na wanny narożne należy jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. W szczególności istotne jest dobranie strony wanny (lewej lub prawej), określenie jej optymalnych wymiarów, a także dobór odpowiednich akcesoriów dodatkowych. Najczęściej klienci sklepów z wyposażeniem do łazienek stawiają na modele o wymiarach 140 x 70 cm, 150 x 80 cm, 160 x 100 cm lub 170 x 100 cm. Z reguły wybierają zatem modele asymetryczne, które doskonale się prezentują zarówno w większych, jak i mniejszych łazienkach. Kupując wannę narożną należy też zadbać o jej właściwy montaż. Przed zabraniem się do pracy należy zebrać wszystkie elementy montażowe, w tym panele, mocowania, nóżki, szyny, syfon i tak dalej.