Wystrój sypialni: jakie dodatki wybrać?

sypialnia

Codziennie budzimy się w niej i zasypiamy. Sypialnia jest miejscem odpoczynku, w którym spędzamy wiele godzin. Jeśli dobrze i rozsądnie ją urządzimy, zapewnimy sobie miejsce, w którym będziemy mogli się zrelaksować po długim dniu pracy, z przyjemnością poczytać książkę przed snem, z przyjemnością stawiać pierwsze kroki w nowy, pełen wyzwań dzień. Dlatego tak ważne jest to, jak dobierzemy wystrój sypialni. Zadbajmy o szczegóły i cieszmy się najbardziej osobistą przestrzenią w mieszkaniu.

1. Wystrój sypialni: postaw na puszyste i ciepłe dodatki

2. Pledy i inne funkcjonalne ozdoby do sypialni

Pamiętajmy, by starać się znaleźć złoty środek – wybrać takie dodatki, które nadadzą sypialni charakteru, ale jej nie przytłoczą. Ma być przytulnie, lecz gustownie, bez zbędnych bibelotów. Dlatego najlepiej postawić na funkcjonalne ozdoby do sypialni, naturalne tkaniny, puszyste i ciepłe dodatki.

1. Wystrój sypialni: postaw na puszyste i ciepłe dodatki

Jest chłodny wieczór, a ty czujesz się zmęczony/a po ciężkim dniu. Wyobraź sobie, że możesz spędzić wieczór z dobrą książką, kubkiem herbaty lub kieliszkiem wina, otulony/a ciepłym kocem. To nie tylko idealne zakończenie dnia, ale i idealny wstęp do zdrowego, spokojnego snu. Aranżacja wnętrz, także w przypadku sypialni ma ogromne znaczenie, ponieważ to od niej w dużej mierze zależy, czy będziesz się budzić wypoczęty.

By ocieplić wystrój wnętrza, postaw na puszyste i ciepłe dodatki – poduszki, pledy oraz zasłony w ulubionym kolorze. Oczywiście znaczenie ma przede wszystkim materiał, z którego dodatki będą wykonane. W sypialni lepiej otoczyć się naturalnymi tkaninami takimi jak wełna, len i kaszmir, wybrać nie tylko funkcjonalne, ale i zdrowsze rozwiązania, jak koc wełniany

Dobierając dodatki i ich kolory, weź pod uwagę, ile światła wpada do pomieszczenia.

2. Pledy i inne funkcjonalne ozdoby do sypialni

Koce z wełny owczej posiadają wiele zalet. Mogą zostać wykorzystane jako narzuta na łóżko, mogą także służyć jako dodatkowe okrycie w chłodną noc lub element dekoracyjny, który sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Jeśli szukasz innych rozwiązań, które łączą funkcjonalność z walorami dekoracyjnymi, zastanów się nad roślinami, najlepiej takimi, które ukoją zmysły i będą naturalnym, a przy tym pięknym filtrem powietrza.

Warto wyposażyć sypialnię także w dodatkowe miejsca do siedzenia – małe krzesełka lub ozdobne pufki, a na nich wygodne wełniane poduszki. Na ścianach powieś zdjęcia, które będą ci przypominać o magicznych chwilach z przeszłości lub ludziach, których kochasz.

Urządzenie sypialni marzeń nie musi kosztować kroci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *