Wybór kłódki antywłamaniowej – na co zwrócić uwagę?

kłódka

Zabezpieczenie mienia to bardzo ważna kwestia dla każdego właściciela domu, piwnicy czy garażu. Skuteczną ochronę stanowi zamknięcie solidnych drzwi za pomocą dobrej jakości kłódki antywłamaniowej. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele rodzai takich kłódek. Wybór tej konkretnej często zatem nie jest łatwy. Na pewno wybór ten nie powinien być przypadkowy. Chodzi tu przecież o zapewnienie sobie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Czym zatem kierować się wybierając kłódkę?

Szeroki wybór kłódek

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne kłódki antywłamaniowe. Można je jednak podzielić na dwa główne typy, czyli na kłódki pałąkowe oraz kłódki trzpieniowe. Pierwszy rodzaj to najczęściej stosowany rodzaj kłódek w celu zabezpieczenia drzwi. Czasem kłódki pałąkowe oferowane są także pod nazwą kłódek z uchem. Z tego modelu kłódki skorzystać powinny przede wszystkim te osoby, które chcą skutecznie i bezpiecznie połączyć ze sobą dwie nieprzylegające powierzchnie. Pamiętać jednak trzeba, aby zawsze stawiać na kłódkę pałąkową wysokiej jakości. Mowa tu o materiale, z którego została wykonana. Kłódka, jeśli ma być skuteczna, musi być trwała i odporna na uszkodzenia. Takie kryteria spełnia kłódka Abus. Wspomniano jeszcze o kłódkach trzpieniowych. Charakteryzuje się one prostszym kształtem ucha.

Ucho w kłódce antywłamaniowej

Kształt, grubość oraz długość ucha to najważniejsze elementy w przypadku kłódek antywłamaniowych. Od nich właśnie w dużej mierze zależy stopień bezpieczeństwa, jaki zapewniać będzie kłódka. Dobrym wyborem będzie kłódka posiadająca krótkie i grube ucho. Pamiętać trzeba tu jednak, że kłódka antywłamaniowa zawsze powinna być odpowiednio dopasowana do konkretnego zamknięcia. Jeśli ucho będzie zbyt długie, wówczas kłódka łatwiej może ulec uszkodzeniu. Kłódka Abus z krótkim uchem będzie świetnym wyborem.

Wybór kłódki antywłamaniowej

Dobra kłódka antywłamaniowa musi być trwała, odporna na uszkodzenia i najlepiej, aby miała krótkie ucho. Taka właśnie jest kłódka Abus. Ma ona jednak jeszcze jedną zaletę. Wzbogacona jest o ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli zamknięcie znajduje się na świeżym powietrzu, to taka ochrona jest wręcz konieczna. Dodatkowa ochrona to skuteczne zabezpieczenie przed deszczem, śniegiem i zmiennymi temperaturami. W tym przypadku dobrym wyborem może być kłódka trzpieniowa. Choć jest droższa od kłódki pałąkowej, to jednak sprawdza się lepiej na świeżym powietrzu. Jeśli zatem np. w garażu przechowuje się dość cenne rzeczy, to warto wybrać właśnie taką kłódkę.