Zalety i zastosowanie mobilnych paneli akustycznych

panele akustyczne

Mobilne panele są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem podczas wykonywania akustycznej adaptacji pomieszczeń. Zaproponowane produkty świetnie wygłuszają, pozwolą pozbyć się efektu pogłosu i dudnienia, a ponadto są wyjątkowo wygodne podczas użytkowania. W artykule opowiemy o działaniu, zastosowaniu i zaletach mobilnych paneli oferowanych w Akustonic.

Jak działają mobile panele akustyczne?

Oferowane przez Akustonic ekrany akustyczne umożliwiają oddzielenie źródła dźwięku bądź różnorodnych hałasów od otoczenia. Produkty te powstały jako odpowiedź na potrzeby kin, studiów nagraniowych, sal do odsłuchu dźwięku czy biur typu open space. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu jesteśmy więc w stanie w prosty i skuteczny sposób kontrolować dźwięk. Aby stworzyć idealne miejsce do ćwiczenia na instrumencie albo oddzielić się od hałaśliwego sąsiada z biurka obok wystarczy postawić mobilny panel akustyczny Akustonic. Będzie to ogromnym ułatwieniem głównie w biurach, ponieważ wreszcie będziemy mogli przeprowadzić w spokoju rozmowę z klientem. Możliwość przesunięcia panelu w dowolne miejsce sprawia, że użytkowanie jest wyjątkowo komfortowe i proste.

Gdzie stosuje się mobilne panele akustyczne?

Nowoczesne rozwiązanie sprawdzi się w wielu rodzajach pomieszczeń oraz w różnorodnych sytuacjach. Warto wspomnieć, że najczęściej wykorzystuje się je w salach nagrań, aby stworzyć idealne miejsce z czystym dźwiękiem bez efektu dudnienia. W biurach lub obiektach usługowych ekrany akustyczne pozwolą na odseparowanie części pomieszczenia bez konieczności postawienia ścianki działowej. Mobilne panele akustyczne mogą sprawdzić się podczas rozmów z klientami i pozwolą wówczas wygospodarować oddzielny kącik na ustalenie szczegółów transakcji lub podpisanie umowy. Dzięki nim nie tylko stłumimy dźwięk, ale także zapewnimy prywatność docenianą podczas ważnych rozmów biznesowych. Dość często są również wykorzystywane w prywatnych domach jako ochrona przed hałasem z ulicy lub remontem u sąsiada zza ściany. Mobilne panele akustyczne stosuje się więc w celu wygłuszenia oraz adaptacji akustycznej pomieszczenia. Są świetną i lekką alternatywą do niedawna stosowanych zabudów wykorzystywanych w celu obniżenia poziomu hałasu.

Mobilne panele akustyczne Akustonic

Produkty stworzyliśmy z materiału znanego ze świetnego pochłaniania fal dźwiękowych o różnych pasmach, czyli z wełny Isover PT80. Wyjątkowo chłonna tkanina zapobiega odbijaniu fal i redukuje zniekształcenia dźwięku i pogłos. Zaprojektowaliśmy je w taki sposób, aby były łatwe do przestawienia oraz w pełni uniwersalne. Mobilne panele akustyczne stworzyliśmy z płyty meblowej o grubości 18 mm gwarantującej solidność i odporność. Ramę wypełniliśmy wełną Isober PT80 o gęstości 80 km/m3 i pokryliśmy włókniną zmniejszającą pylenie. Tak wykonany produkt został dodatkowo pokryty tkaniną dostępną w szerokiej gamie kolorystycznej. W Akustonic możemy wykonać mobilny panel dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Rozszerzyliśmy więc naszą ofertę o możliwość wykonania produktu na zamówienie.